Αρχική » Ενοριακά Νέα

Αξιωθήκαμε από την Πανάχραντη Θεοτόκο μας να Της προσφέρουμε τον κόπο της Αγρυπνίας την Παρασκευή 4 Απριλίου 2014 για να τιμήσουμε τον Ακάθιστο Ύμνο Της.

Η Ακολουθία ξεκίνησε στις 7.30 το βράδυ και ολοκληρώθηκε στις 12.30 τα μεσάνυκτα με την Θ.Λειτουργία συλλειτουργούντος  του Αιδεσιμολ.π.Γεωργίου Χαάς Εφημερίου του Ι.Ν Αγίου Νικολάου Πευκακίων Αθηνών ο οποίος κήρυξε τον Θείο λόγο αναφερόμενος στο Θεομητορικό Πρόσωπο.

Iδιαίτερη χαρά και ευλογία μας έδωσε η Παρουσία της Παλαιάς Αγιορείτικης Εικόνος της Πορταιτίσσης κτήμα φίλου Ιερέως ο οποίος μας την παραχώρησε για λίγες ημέρες προκειμένου να Την φιλοξενήσουμε.

Αμέσως μετά ακολούθησε τράπεζα επιγείων αγαθών στο «Αρχονταρίκι» μας.