Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το τριήμερο 28,29 και 30 Μαρτίου 2014  με την Άδεια και Ευλογία των Σεβ.Μητροπολιτών Ιλίου,Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ.Αθηναγόρου και του Σεβ.Ποιμενάρχου μας Θηβών και Λεβαδείας κ.Γεωργίου θα μεταφερθεί του ιερό λείψανο του Αγίου Οσιομάρτυρος Νικολάου Του Νέου το οποίο φυλάσσεται ως Πολύτιμος Θησαυρός στον Ομώνυμο Ενοριακό μας Ναό προς Προσκύνηση  στον Ι.Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Άνω Λιοσίων μετά από  πρόσκληση του εκεί Εκκλησιαστικού Συμβουλίου.

Η Υποδοχή θα γίνει στην είσοδο της Πόλεως Άνω Λιοσίων  από τον Σεβ.Ιλίου κ.Αθηναγόρα στις 6.00 μ.μ και θα ακολουθήσει πλούσιο λατρευτικό Πρόγραμμα καθ΄όλη την διάρκεια του τριημέρου προς Τιμήν του Αγίου μας.

Tην Κυριακή 30 Μαρτίου 2014 και ώρα 3.30 θα αναχωρήσει απο τον Ναό μας λεωφορείο με προορισμό τον Ι.Ν Αγ.Κωνσταντίνου Άνω Λιοσίων για την συμμετοχή στον Κατανυκτικό Εσπερινό και στην επανάκαμψη του Πνευματικού Θησαυρίσματος στην Ενορίας μας.