Η αποτυχία δεν αποτελεί πάντα λάθος μπορεί απλώς να είναι το καλύτερο που μπορεί κάποιος να κάνει υπό συγκεκριμένες περιστάσεις. Το πραγματικό λάθος είναι να σταματήσουμε να προσπαθούμε. B.F. Skinner

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Η Ιερά Μητρόπολη Θηβών και Λεβαδείας Σας προσκαλεί στην εκδήλωση με θέμα: "Με όπλο τον σταυρό στα πεδία των μαχών. Η παρουσία και το έργο των Στρατιωτικών Ιερέων στο Δεύτερο '21 (Βαλκανικοί Πόλεμοι 1912-1913)".

Ομιλητής θα είναι ο Αρχιμ. π. Μελέτιος Κουράκλης, ο οποίος τυγχάνει Διευθυντής του Γραφείου Στρατιωτικών Ιερέων του ΓΕΣ. Η εκδήλωση θα λάβει χώρα την Πέμπτη 27 Μαρτίου 2014 και ώρα 19:30 στην αίθουσα της Ο.Χ.Ε.Λ. (Ελ. Βενιζέλου 8) στην Λιβαδειά.

Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί με εκκλησιαστικούς ύμνους και επίκαιρα δημοτικά τραγούδια από την Βυζαντινή Χορωδία της Ιεράς Μητροπόλεως μας, υπό την διεύθυνση του κ. Ηλία Στάθη, Άρχοντα πρωτοψάλτου του Μητροπολιτικού Ναού Λεβαδείας.