Αρχική » Ενοριακά Νέα

Η εύρεση του Τιμίου Σταυρού ήταν η ευκαιρία που αξιοποιήσαμε για να προσφέρουμε λίγο χρόνο από την νυκτερινή μας ανάπαυση στην λατρεία του Θεού άμα της ενάρξει της Μεγάλης Σαρακοστής,της ΣταυροΑναστάσιμης αυτής πορείας.

Την Καθαρά Τετάρτη 5 Μαρτίου 2014 το βράδυ στις 8.00 ξεκινήσαμε με την Ακολουθία του Μεγάλου Αποδείπνου, της Λιτής με το Τίμιο Ξύλο που φυλάσσεται ως ανεκτίμητος θησαυρός στον Ναό μας. Συνεχίσαμε με τον εόρτιο Όρθρο,τις Ώρες και την Κατανυκτική Προηγιασμένη Θ.Λειτουργία.

Ήταν ένα δώρο του Θεού η Αγρυπνία στην οποία  πολλοί  προσήλθαν στο Ποτήριο της ζωής. Μετά την Αγρυπνία παρατέθηκε  αλάδωτη Τράπεζα από τις Κυρίες του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης».