Η αποτυχία δεν αποτελεί πάντα λάθος μπορεί απλώς να είναι το καλύτερο που μπορεί κάποιος να κάνει υπό συγκεκριμένες περιστάσεις. Το πραγματικό λάθος είναι να σταματήσουμε να προσπαθούμε. B.F. Skinner

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Προσκεκλημένοι είναι όλοι οι Εκπαιδευτικοί της Μητρόπολής μας

στις Καθιερωμένες Εκδηλώσεις

προς τιμή των Τριών Ιεραρχών

& των Εκπαιδευτικών της Μητρόπολής μας,

Οι Εκδηλώσεις θα λάβουν χώρα για την Επαρχία Θηβών & Αυλίδος την Τετάρτη 29 Ιανουαρίου και ώρα 7:00 μ.μ. στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Θηβών, προσκεκλημένος ο Δρ. κ. Δημήτριος Μητάκος ο οποίος θα αναπτύξει το θέμα: “Τρείς Ιεράρχες: Οι Προστάτες των Ελληνικών Γραμμάτων”

και για την Επαρχία Λιβαδειάς την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου και ώρα 7:00 μ.μ. στον Ιστορικό Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής Λιβαδειάς, προσκεκλημένος ο Δρ. κ. Ιωάννης Τσόγκας ο οποίος θα αναπτύξει το θέμα: “Οι Τρείς Ιεράρχες ως διδάσκαλοι και παιδαγωγοί”

πριν τις ομιλίες θα τελεσθεί η Ακολουθία του Εσπερινού.

Εκ της Ιεράς Μητροπόλεως