Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με ένα πρωτότυπο τρόπο σκεφθήκαμε να πούμε το «Καλά Χριστούγεννα»και να αποχαιρετιστούμε  προκειμένου να διακόψουμε τις συναντήσεις μας για τις Εορτές του Αγίου Δωδεκαημέρου. Το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013 το απόγευμα την ώρα της συνάξεως μας περπατήσαμε μέχρι το σπίτι της φίλης μας Νεκταρίας την οποία φροντίζουν οι Γονείς της ο κ.Λουκάς και η κ.Γαρυφαλλιά με πολλή και ιδιαίτερη αγάπη και στοργή ως πρόσωπο με ειδικές ανάγκες.  Στο σπίτι της Νεκταρίας ψάλαμε ύμνους και τραγουδήσαμε τραγούδια και κάλαντα δημιουργώντας μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα που χαροποίησε τους οικοδεσπότες. Προσφέραμε ένα μικρό δωράκι και γλυκίσματα και οι ευγενείς οικοδεσπότες ανταπέδωσαν ανάλογα. Επιθυμία τους είναι να επανελήφθη αυτή η αυθόρμητη επίσκεψη στο σπιτικό τους. Το υποσχόμαστε.