Αρχική » Ενοριακά Νέα

Είναι γεγονός ότι σε οποιονδήποτε χώρο βρίσκονται τα  παιδιά  γεμίζουν την ατμόσφαιρα με χαρά, με ελπίδα, με αισιοδοξία . Αυτό συμβαίνει και κάθε φορά που στο εκκλησίασμα υπάρχουν οι μικροί μας Ενορίτες οι οποίοι  σαν λουλούδια κυριολεκτικά στολίζουν τον ναό. Δόξα τω Θεώ! αυτό γευόμαστε σε κάθε Κυριακάτικη Θ.Λειτουργία όταν τα δεκάδες παιδιά γεμίζουν τα σκαλοπάτια του ιερού.

Την Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2013 γιορτάσαμε την μνήμη του Αγίου των παιδιών, του Οσίου Στυλιανού όπου μαζί με τα δεκάδες βρέφη που προσήλθαν με τις Μητέρες τους εκκλησιάσθηκε και το 7ο Νηπιαγωγείο Θηβών με την συνοδεία της Δ/ας κ.Μαρίας Ασπρομάτη-Φουντά και των νηπιαγωγών.

Μετά τη Θ.Λειτουργία προσφέρθηκαν γλυκίσματα σε όλα τα παιδιά καθώς και μια πλαστικοποιημένη εικόνα του Οσίου ως ευλογία.