Αρχική » Ενοριακά Νέα

Ευχάριστη έκπληξη αποτέλεσε η παρουσία ομάδος Κυριών και νέων από το Σώμα Ελλ. Οδηγισμού Αχαρνών το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013 το μεσημέρι. Επικεφαλής της ομάδος η Πρόεδρος κ.Ελένη Μετζάλη και η Έφορος κ.Άννα Μαρούδα οι οποίες αποδείχθηκε ότι φροντίζουν παράλληλα με τις υπόλοιπες πολλές και ποικίλες δραστηριότητες για την πνευματική καλλιέργεια των Μελών με την συμμετοχή τους σε Λατρευτικές Συνάξεις και Προσκυνήματα σε Ιερούς και Αγιασμένους τόπους.

Μετά την αρτοκλασία στο Ναό και την προσκύνηση του Τιμίου Λειψάνου του Οσιομάρτυρος Νικολάου ακολούθησε το καθιερωμένο κέρασμα στο «Αρχονταρίκι» μας και η προσφορά των ευλογιών του Αγίου.