Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με την δέουσα κατανυκτική ατμόσφαιρα και τη συμμετοχή πολυάριθμου εκκλησιάσματος τελέσθηκε η Αγρυπνία για την Εορτή των Εισοδίων της Κυρίας Θεοτόκου την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013.Κατά την διάρκεια  της εψάλησαν οι Καταβασίες των Χριστουγέννων και έγινε η προσκύνησις Ι.Εικόνος της Γεννήσεως η οποία καθαγιάσθηκε επι του Θεοδέγμονος Σπηλαίου της Βηθλεέμ κατά την εκεί Προσκυνηματική μας Ιεραποδημία. Μετά την νυκτερινή Θυσία ακολούθησε τράπεζα στο ''Αρχονταρίκι'' μας όπου παρακάθησαν αρκετοί αδελφοί οι οποίοι απόλαυσαν την φιλοξενία των Κυριών του «Ενορακού Ταμείου Αλληλεγγύης».