Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με  ιδιαίτερη χαρά υποδεχθήκαμε την Πέμπτη 14 Νοεμβρίου 2013 το απόγευμα την Ενορία της Παναγίας Παραβουνιωτίσσης Ερέτριας της Ι.Μητροπόλεως Χαλκίδος . Τους ευσεβείς Ενορίτες συνόδευαν ο π.Χαράλαμπος και ο π.Αθανάσιος οι οποίοι τέλεσαν την Ακολουθία του Εσπερινού και την Παράκληση στον Οσιομάρτυρα Άγιο Νικόλαο τον Νέο.

Με ιδιαίτερη κατάνυξη, με τάξη και ευπρέπεια οι φιλάγιοι επισκέπτες μας προσκύνησαν το Χαριτόβρυτο Λείψανο του Αγίου αφού πρώτα ανέβηκαν στο ''Αρχονταρίκι'' μας και πήραν τον απογευματινό τους καφέ και διάφορα γλυκά και αλμυρά εδέσματα.

Αφού προσφέρθηκαν σε όλους  Ευλογίες ,ξεπροβοδήσαμε τους Αδελφούς με ευχαριστίες για την παρουσία τους  και ευχές για την Σαρακοστή των Χριστουγέννων καθώς και με την διαβεβαίωση ότι σύντομα θα ανταποδώσουμε και εμείς την Ενοριακή αυτή επίσκεψη.