Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με πρωτοβουλία των Κυριών του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης'' πραγματοποιήθηκε την Κυριακή των Αγίων Πάντων 30 Ιουνίου 2013 απογευματινό Προσκύνημα στην Ι.Μονή Παναγίας Γοργοεπηκόου Μάνδρας με σκοπό την ενίσχυση του Φιλανθρωπικού έργου της Ενορίας μας και την συνέχεια της φροντίδος προς τις 55  Οικογένειες που αναμένουν την βοήθεια και τη στήριξη της Ενορίας.

Μετά την υλική φιλοξενία εκ μέρους των Μοναζουσσών και αφού η εντεταλμένη Μοναχή μας υποδέχθηκε αναφερομένη στο ιστορικό της Μονής τελέσθηκε ο Εσπερινός των Αγίων Αναργύρων στο κατάγραφο Καθολικό  ενώπιον της Θαυματουργού Εικόνος της Θεομήτορος με την συμμετοχή των Μοναζουσσών οι οποίες μας κατέπληξαν με τις μελωδικές φωνές τους και τον άριστο τρόπο απόδοσης των Εσπερινών Ύμνων.