Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε η Αγρυπνία για την Δεσποτική Εορτή της Μεσοπεντηκοστής και για την θλιβερή Επέτειο της Αλώσεως της Κωνσταντινουπόλεως την Τρίτη 28 Μαΐου 2013.

Το παρόν έδωσαν πολλοί πιστοί οι οποίοι συμπροσευχήθηκαν κατά την νυκτερινή Ακολουθία και μετέλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων ενώ στον χορό έψαλαν  ο Λαμπαδάριος μας κ.Δημ. Τζαφέρης, ο Νικ.Κρουστάλης και ο Δημ.Μελένιος.

Στο τέλος της Θ.Λειτουργίας εψάλη η Επιμνημόσυνος Δέησις για τον αείμνηστο Βασιλέα και τελευταίο Βυζαντινό Αυτοκράτορα Κωνσταντίνο τον Παλαιολόγο και τους συν αυτώ αγωνισαμένους.

Μετά στο ''Αρχονταρίκι'' μας χαρήκαμε την φιλοξενία των καλών Κυριών μας και όλοι μαζί ψάλαμε και τραγουδήσαμε επίκαιρα άσματα.