Μήν αφήσετε κανέναν πειρασμό, να σας υπερνικήσει. Μήν αφήσετε κανένα σύννεφο να σκοτεινιάσει την πορεία σας, και όποια δοκιμασία σας βρεί, στραφείτε αμέσως στον Χριστό, τον Φιλεύσπλαγχνο Θεό μας, ο Οποίος έχει ποδοπατήσει τον θάνατο και έχει καταργήσει τη δύναμη του διαβόλου. Ιερομόναχος Σεραφείμ Ρόουζ

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Η Ιερά Μητρόπολις Θηβών και Λεβαδείας διοργάνωσε φιλανθρωπική εκδήλωση με μοναδικό στόχο την ευαισθητοποίηση όλων μας στο θεάρεστο έργο της, την ενημέρωση για το υποστηρικτικό και κοινωνικό έργο που συντελείται στην Βοιωτική Εκκλησία αλλά και τη διεύρυνση της προσπάθειας αυτής την Δευτέρα 22 Απριλίου 2013 και ώρα 8:00 μ.μ στο κέντρο RODON PALACE (8o χλμ. Λιβαδειάς – Ορχομενού).

Συμμετείχε η ορχήστρα – χορωδία του Ιερού Ναού Παμμεγίστων Ταξιαρχών και το χορευτικό Πετριλιωτών Σχηματαρίου.