Στην Δευτέρα Παρουσία του Χριστού οι δίκαιοι θα εκπλαγούν, αλλά το ίδιο και οι αμαρτωλοί θα εκπλαγούν. Οι μεν γιατί δεν ανέμεναν να σωθούν, οι δε γιατί δεν ανέμεναν να καταδικασθούν. Αγίου Σωφρονίου του Έσσεξ.

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Η Ιερά Μητρόπολις Θηβών και Λεβαδείας διοργάνωσε φιλανθρωπική εκδήλωση με μοναδικό στόχο την ευαισθητοποίηση όλων μας στο θεάρεστο έργο της, την ενημέρωση για το υποστηρικτικό και κοινωνικό έργο που συντελείται στην Βοιωτική Εκκλησία αλλά και τη διεύρυνση της προσπάθειας αυτής την Δευτέρα 22 Απριλίου 2013 και ώρα 8:00 μ.μ στο κέντρο RODON PALACE (8o χλμ. Λιβαδειάς – Ορχομενού).

Συμμετείχε η ορχήστρα – χορωδία του Ιερού Ναού Παμμεγίστων Ταξιαρχών και το χορευτικό Πετριλιωτών Σχηματαρίου.