Δάνεισε κι εσύ δυο ώρες στο Θεό, πηγαίνοντας στην εκκλησία, και θα φέρεις στο σπίτι σου κέρδη αμέτρητων ημερών. Αν όμως δεν δέχεσαι να κάνεις κάτι τέτοιο, σκέψου μήπως μ’ αυτή σου τη στάση χάσεις κόπους πολλών ετών. Γιατί ο Θεός, όταν περιφρονείται, γνωρίζει να σκορπίζει τα χρήματα που συγκεντρώνεις με την εργασία της Κυριακής (Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος ).

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Η Ιερά Μητρόπολις Θηβών και Λεβαδείας διοργάνωσε φιλανθρωπική εκδήλωση με μοναδικό στόχο την ευαισθητοποίηση όλων μας στο θεάρεστο έργο της, την ενημέρωση για το υποστηρικτικό και κοινωνικό έργο που συντελείται στην Βοιωτική Εκκλησία αλλά και τη διεύρυνση της προσπάθειας αυτής την Δευτέρα 22 Απριλίου 2013 και ώρα 8:00 μ.μ στο κέντρο RODON PALACE (8o χλμ. Λιβαδειάς – Ορχομενού).

Συμμετείχε η ορχήστρα – χορωδία του Ιερού Ναού Παμμεγίστων Ταξιαρχών και το χορευτικό Πετριλιωτών Σχηματαρίου.