Αρχική » Ενοριακά Νέα

Στην Μοναστηριακή καθημερινότητα και δη στην Αγιορείτικη, η λέξη ''παγκοινιά'' έχει να κάνει με την ομαδική εργασία και την κοινή απασχόληση των μοναχών σε κοινό έργο.Παγκοινιά είχαμε και μείς στην Ενορία μας την Δευτέρα 22 Απριλίου 2013 απο το πρωί μέχρι το μεσημέρι περίπου με το ξέστρωμα του Ναού,την καθαριότητα,το γυάλισμα των ασημένιων κανδηλών,των μπρούτζινων αντικειμένων, κλ ως συμμετοχή στις προετοιμασίες για το Άγιο Πάσχα αλλά και για την επερχόμενη Πανήγυρι του Ναού μας.Η φωτογραφία είναι απο το διάλλειμα για ξεκούραση και αφιερώνεται με αγάπη στους κοπιώντας και καρποφορούντας αδελφούς που διέθεσαν τον χρόνο τους και την διάθεση τους.