''Είδα την Παναγία και τον Θεολόγο, και τους παρεκάλεσα να μείνω κοντά στα παιδιά μου κι αυτό το Πάσχα, αλλά μου είπαν: Δεν γίνεται άλλο, ελήφθη η απόφασις. Πάσχα θα κάμης στους Ουρανούς μαζί μας!''(Άγιος Γέρων Αμφιλόχιος Μακρής)

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Την Πέμπτη 11 Απριλίου 2013 και ώρα 11.00 π.μ. στην αίθουσα της ΟΧΕΛ στη Λιβαδειά, θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική εκδήλωση για την προβολή της Δράσης 2 - «Ευρωπαϊκή Εθελοντική Υπηρεσία» του Προγράμματος της Ε.Ε «Νέα Γενιά σε Δράση» με την συμβολή της Ιεράς Μητροπόλεως Θηβών και Λεβαδείας.

Η Δράση 2 - «Ευρωπαϊκή Εθελοντική Υπηρεσία» δίνει τη δυνατότητα σε οργανώσεις μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα να φιλοξενήσουν εθελοντές από το εξωτερικό αλλά και να αποστείλουν εθελοντές στο εξωτερικό.

Μετά την ενημέρωση θα ακολουθήσει επίσκεψη στο Κέντρο «Ειδική Παιδεία» και στο Θεραπευτήριο Χρονίων Παθήσεων «Άγιος Βλάσιος» της Ιεράς Μητροπόλεως όπου θα παρουσιαστεί το έργο των εθελοντριών τουΠρογράμματος της Ε.Ε «Νέα Γενιά σε Δράση» που φιλοξενούμε.

Μετ'ευχών

Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ