Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών θέλουμε να επικοινωνήσουμε προσωπικά μαζί Σας, να εκφράσουμε την εκτίμηση και την αγάπη της τοπικής μας Εκκλησίας για την προσφορά Σας στα παιδιά μας.

Για το λόγο αυτό, Σας προσκαλούμε την Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2013 και ώρα 7:00 μ.μ. στην αίθουσα της Ο.Χ.Ε.Λ (Ελ. Βενιζέλου 8) στη Λιβαδειά, όπου θα πραγματοποιηθεί ομιλία από τον ελλογιμώτατο Πρωτοπρεσβύτερο π. Γεώργιο Μεταλληνό, Ομότιμο Καθηγητή της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών, με θέμα: «Η αντιμετώπιση του κοινωνικού προβλήματος κατά τον Ιερό Χρυσόστομο»

Θα ακολουθήσει δεξίωση προς τιμήν Σας.

Μετ΄ ευχών και τιμής

Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ