Στην Δευτέρα Παρουσία του Χριστού οι δίκαιοι θα εκπλαγούν, αλλά το ίδιο και οι αμαρτωλοί θα εκπλαγούν. Οι μεν γιατί δεν ανέμεναν να σωθούν, οι δε γιατί δεν ανέμεναν να καταδικασθούν. Αγίου Σωφρονίου του Έσσεξ.

Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Πρός

Τούς  Εὐσεβεῖς Χριστιανούς

τῆς  καθ’ ἡμᾶς  Ἱερᾶς Μητροπόλεως

Ἀδελφοί μου,

Στά πλαίσια τοῦ ἁγίου Δωδεκαημέρου σᾶς ἐνημερώνουμε ὅτι θά πραγματοποιηθεῖ ἡ καθιερωμένη ἑορταστική Σύναξη Νέων τῆς Μητροπόλεως μας. Ἡ σύναξη θά γίνει  τήν Παρασκευή  4  Ἰανουαρίου 2013 καί ὥρα 11:00 π.μ.  στό κτίριο τῆς  Ο.Χ.Ε.Λ (Βενιζέλου 8) κοντά στίς πηγές τῆς Κρύας.

Ὁ  σκοπός τῆς Σύναξης εἶναι ἡ ἐπικοινωνία τῶν παιδιῶν μας μεταξύ τους, μέ τόν Σεβασμιώτατο Ποιμενάρχη μας καί τούς Πατέρες, μέσα σέ μιά χαρούμενη φιλική ἀτμόσφαιρα, καθώς καί ἡ ἐνίσχυση τους στούς δύσκολους καιρούς μας.

Παρακαλοῦμε νά ἐνημερώσετε τά παιδιά σας νά συμμετάσχουν στήν ὡς ἄνω ἐκδήλωση.

Μέτ΄ εὐχῶν  & ἀγάπης

Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ