Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Ανακοίνωση

Η Ιερά Μητρόπολις Θηβών & Λεβαδείας έχει την τιμή και τη χαρά να Σας γνωστοποιήσει ότι ο «Ψηφιακός Εκθεσιακός Χώρος Χριστιανικής Βοιωτίας», που βρίσκεται στην Πλατεία Αλιάρτου λειτουργεί:

κάθε Τρίτη-Σάββατο από 10:00π.μ έως 15:00μ.μ. & κάθε Δευτέρα παραμένει κλειστός

Ο «Ψηφιακός Εκθεσιακός Χώρος Χριστιανικής Βοιωτίας» απεικονίζει σε ψηφιακή και 3D μορφή τα σημαντικότερα κειμήλια και μνημεία της Βυζαντινής Βοιωτίας, όπου μέσα από διαδραστικές οθόνες μπορεί ο επισκέπτης να ξεναγηθεί σε όλη την Βοιωτία.

Στον «Ψηφιακό Εκθεσιακό Χώρο Χριστιανικής Βοιωτίας»  διοργανώνονται προβολές-επισκέψεις και για σχολεία και συλλόγους.

Για περισσότερες πληροφορίες καθώς και για τον προγραμματισμό επισκέψεων των σχολείων οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να επικοινωνούν με το τηλέφωνο του Ψηφιακού Μουσείου τηλ: 22680 24250 (ώρες λειτουργίας)

Κεντρική Πλατεία Αλιάρτου - 32 001  Αλίαρτος Βοιωτίας

τηλ - fax: 22680 24250 - [email protected] - www.imtldigex.gr