Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

Σᾶς προσκαλοῦμε στήν ἐτήσια γενική ἱερατική σύναξη, ἡ ὁποία θά πραγματοποιηθεῖ στό Συνεδριακό Κέντρο τῆς Μητροπόλεώς μας, στήν Ἱερά Μονή Εὑαγγελιστρίας Ἁλιάρτου, τήν Τρίτη 30 Ὀκτωβρίου 2012.

Κατά τήν σύναξη αὑτή θά μᾶς δοθεῖ ἡ εὐκαιρία νά ἀνταλλάξουμε ἀπόψεις καί προβληματισμούς πάνω σέ θέματα τῆς ποιμαντικῆς μας διακονίας, ἀλλά καί νά ἔχουμε τήν εὐκαιρία τῆς μεταξύ μας ἐπικοινωνίας καί ἀναστροφῆς.

Ἡ κεντρική εἰσήγησις μέ θέμα: «Ἡ διακονία μας στήν ἐποχή τῆς κρίσης» θά γίνει ἀπό τό Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Σισανίου & Σιατίστης , σεβαστό καί ἀγαπητό ἀδελφό κ. Παῦλο.

Ἐπίσης, εἰσήγηση θά πραγματοποιηθεῖ ἀπό τόν πανοσ. Ἀρχιμ. π. Ἱερώνυμο Νικολόπουλο, Β΄ Γραμματέα τῆς Ἱερᾶς Συνόδου μέ θέμα «Μικρές ἐπισημάνσεις σέ μεγάλες παρανοήσεις». Ἐπιπλέον θά μᾶς δοθεῖ ἡ δυνατότητα νά συζητήσουμε τρέχοντα ὑπηρεσιακά θέματα.

Ὥρα ἔναρξης τῆς συνάξεως ἡ 9η πρωϊνή. Προηγουμένως θά τελεστεῖ Θεία Λειτουργία στό παρεκκλήσιο τοῦ Ἁγίου Ἰωάννου τοῦ Θεολόγου.

Μετ’ εὐχῶν καί ἀγάπης

Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ