Εκείνος που για να πιστέψει στο Θεό ζητά θαύματα, δεν έχει αρχοντιά. Για το Θεό αυτό έχει αξία. Να αγαπήσουμε τον Θεό μόνο και μόνο επειδή είναι αγαθός. Όσιος Παΐσιος ο Αγιορείτης

Αρχική » Δραστηριότητες » Προγραμματισμένες Δραστηριότητες

Tην Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012 μετά τη Θ.Λειτουργία (11.15 π.μ)με την ευκαιρία της έναρξης της Νέας Κατηχητικής και Ποιμαντικής Χρονιάς θα επισκεφθούμε την Στυλίδα Φθιώτιδος και συγκεκριμένα τον Ι.Ναό Αγίας Αικατερίνης ανταποδίδοντας την επίσκεψη των Ενοριτών της η οποία παραγματοποιήθηκε στο κοντινό παρελθόν,καθώς και στο Εκκλησιαστικό Γηροκομείο Στυλίδος.

Αφού γευματίσουμε σε εστιατόριο της περιοχής θα προσκυνήσουμε το απόγευμα στην Ι.Μονή Αγίου Γεωργίου Στυλίδος όπου θα τελεσθεί ο Εσπερινός απο τον Παν.Καθηγούμενο της Μονής Αρχιμ.π.Ιγνάτιο.

Σας περιμένουμε...