Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τηρούντες τα καθιερωμένα την Πέμπτη 30 Αυγούστου 2012 μετά τη Θ.Λειτουργία για την μνήμη του Αγίου Αλεξάνδρου Πατριάρχου Kωνσταντινουπόλεως και τη σύντομη προσλαλιά σχετικά με τον εορταζόμενο Άγιο αλλά και τον μακαριστό Προκάτοχο μας π.Αλέξανδρο (Αγγούρια) όλο το εκκλησίασμα μεταβήκαμε πίσω από το Ιερό όπου τελέσθηκε Επιμνημόσυνη Δέηση επι του Τάφου για τον σεμνό, ταπεινό, πράο,εργατικό και ευλαβέστατο Κληρικό μας.

Μετά την Ακολουθία παρετέθη καφές γλυκίσματα και διάφορα εδέσματα σε όλους που προσήλθαν στην Λατρευτική Σύναξη η οποία για εμάς όπως αναφέρθηκε έχει διπλό χαρακτήρα. Ανάμεσα στους συμπροσευχόμενους οι Γονείς του, κ.Γεράσιμος και κ.Στυλιανή και η Πρεσβυτέρα οι οποίοι αντλούν δύναμη από τον Αναστάντα και παρηγορία σε αυτήν την ψυχική τους δοκιμασία.

Να έχουμε την ευχή του