Αρχική » Μητροπολίτης » Νέα Ι. Μητροπόλεως

καί πανοσιολ. Ἱεροκήρυκας

τῆς καθ’ ἡμᾶς Ἱερᾶς Μητροπόλεως

Ἀγαπητοί μου Πατέρες,

Σᾶς γνωστοποιοῦμε ὅτι τήν 20η Ἰουνίου, ἡμέρα Τετάρτη καί ὥρα 10:00 π.μ. θά πραγματοποιηθεῖ σύναξη γιά τούς ἱερεῖς τῆς ἐπαρχίας Λεβαδείαςστό Ἐνοριακό Κέντρο τοῦ Ἱεροῦ Μητροπολιτικοῦ Ναοῦ Λεβαδείας καί θά ἀκολουθήσει εἰσήγηση ἀπό τόν Αἰδεσιμολογιώτατο Πρωτοπρεσβύτερο π.Χριστόδουλο Μπίθα μέ θέμα: «Θεολογικοί Προβληματισμοί γιά τή λειτουργία τῆς σύγχρονης ἐνοριακῆς κοινότητας: Ποιμαίνοντας μεταξύ οὐτοπίας καί ρεαλισμοῦ» .

Τήν 21η Ἰουνίου, ἡμέρα Πέμπτη καί ὥρα 10:00 π.μ. θά γίνει ἀντίστοιχη σύναξη γιά τούς ἱερεῖς τῶν ἐπαρχιῶν Θηβῶν καί Αὐλίδος στόνἹερό Ναό Ἁγίου Ἰωάννου τοῦ Καλυβίτου στό Βαθύ Αὐλίδος καί θά πραγματοποιηθεῖ εἰσήγηση ἀπό τόν Πανοσιολογιώτατο Ἀρχιμανδρίτη κ.Δοσίθεο Καστόρη μέ θέμα : « Ὁ Πολιτικός Παπαδιαμάντης. Χρήσιμα συμπεράσματα ἀπό τό ἔργο τοῦ κορυφαίου ἐκπροσώπου τῶν χριστιανικῶν γραμμάτων».

Εἰς τίς ὡς ἄνω συνάξεις θά γίνει ἐνημέρωση γιά τρέχοντα ὑπηρεσιακά θέματα.

Ἡ παρουσία ὅλων μας κρίνεται ὑποχρεωτική.

Μετ’ εὐχῶν καί ἀγάπης

Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ