Αρχική » Επίκαιρα κείμενα

Χριστούγεννα σήμερα και εάν κάποιος μας δει να λάμπουμε, να του απαντήσουμε, ότι ο Θεός έγινε άνθρωπος για να γίνουμε εμείς θεοί!

Χριστούγεννα σήμερα και εάν κάποιος μας δει να Κοινωνούμε, να του πούμε ότι μπορούμε να μεταλαμβάνουμε Σώμα και Αίμα Χριστού, επειδή ο Θεός έγινε άνθρωπος.

Χριστούγεννα σήμερα και εάν κάποιος μας δει στολισμένους και καλοντυμένους, να του πούμε, ότι ο Θεός έγινε άνθρωπος και μας έκανε όλους να φαινόμαστε βασιλείς!

Χριστούγεννα σήμερα και εάν συναντήσουμε όσους μας δυσκολεύουν ή τους δυσκολεύουμε, να τους αγκαλιάσουμε και να τους πούμε, ότι ο Θεός έγινε άνθρωπος και συμφιλίωσε τα πάντα.

Χριστούγεννα σήμερα και εάν κάποιος μας δει να μην κλείνουμε τα μάτια μας αυτή τη νύχτα, να του πούμε ότι είναι η Άγια Νύχτα.

Χριστούγεννα σήμερα και ο ουρανός είναι ανοικτός, να ακούσει τη χαρά μας, την ευχαριστία μας, τον πόνο μας, τη δυσκολία μας, την αναμονή μας, τον αγώνα μας, τη συγγνώμη μας, τις αποφάσεις μας.

π.Σ.Ρ.