Όταν μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ανοίγει, αλλά συχνά κοιτάμε την κλειστή πόρτα δυστυχώς τόσο πολύ, ώστε να μην βλέπουμε τις πόρτες που έχουν ανοίξει για εμάς. Alexander Graham Bell

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Μεγάλη Τετάρτη 24 Απριλίου 2019 στην Ακολουθία του Μυστικού Δείπνου χοροστάτησε ο Σεβ.Ποιμενάρχης μας κ.Γεώργιος ο οποίος μας δίδαξε με τον Πατρικό Του λόγο και μας μύησε στα Μυστήρια που περικλείει η Ημέρα και που αναφέρονται στον Ιερό Νιπτήρα, στην Παράδοση της Θείας Ευχαριστίας,στην Προσευχή και στην Προδοσία.

Ταυτόχρονα συνεχάρη τους Ενορίτες για την συμπροσευχόμενη συμμετοχή τους, για την τάξη και την ησυχία καθ’ όλη την διάρκεια της Λατρείας αλλά και για την παρουσία στο ιερό πολλών νέων οι οποίοι διακονούν στις Ιερές Ακολουθίες.