Όταν μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ανοίγει, αλλά συχνά κοιτάμε την κλειστή πόρτα δυστυχώς τόσο πολύ, ώστε να μην βλέπουμε τις πόρτες που έχουν ανοίξει για εμάς. Alexander Graham Bell

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Eορτάσαμε όπως κάθε χρόνο την Μνήμη του Αγίου Ιερομάρτυρος Βλaσίου επισκόπου Σεβαστείας του Θαυματουργού την Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2019 με την Πανηγυρική Αρχιερατική Θ.Λειτουργία που τέλεσε ο Σεβ.Ποιμενάρχης μας κ.Γεώργιος στον Ι.Ν Κοιμήσεως της Θεοτόκου Άσκρης(Παλαιοπαναγιάς)Θηβών.

Στην Εόρτια Σύναξη συμμετείχε μικρός όμιλος Προσκυνητών από την Ενορία μας ο οποίος επισκέφθηκε τον Ιερό Κοιμητηριακό Ναό του Αγίου Βλασίου όπου τελέσθηκε δέηση και στην συνέχεια μετά το κέρασμα σε καφενείο του Χωριού επισκέφθηκε και τον Ι.Ν Αγίου Χαρλάμπους Θεσπιών.