Όταν μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ανοίγει, αλλά συχνά κοιτάμε την κλειστή πόρτα δυστυχώς τόσο πολύ, ώστε να μην βλέπουμε τις πόρτες που έχουν ανοίξει για εμάς. Alexander Graham Bell

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019 στα πλαίσια των Εορταστικών Εκδηλώσεων για την συνδιαζόμενη με την ΔεσποτοΘεομητορική Εορτή της Υπαπαντής, εορτή της Μητέρας, μετά την Θ.Λειτουργία περίπου ώρα 11.30 π.μ θα μεταβούμε στην Φυλή (Χασιά)Αττικής όπου σε γνωστό Εστιατόριο θα γευματίσουμε και θα διασκεδάσουμε με ζωντανη Μουσική.

Το απόγευμα θα επισκεφθούμε το Ιερό Μητροπολιτικό Παρεκκλήσιο Αγίου Γεωργίου Αιγάλεω όπου θα προσκυνήσουμε την Θαυματουργό Εικόνα της Παναγίας της Κανάλας. Θα ψάλλουμε την Παράκληση της Θεομήτορος και θα τελέσουμε αρτοκλασία υπέρ υγείας και βοηθείας των Ορθοδόξων Μητέρων της Ενορίας, της πόλεως και της Πατρίδος μας.

Σας περιμένουμε.

Εκ του Ι.Ν