Όταν μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ανοίγει, αλλά συχνά κοιτάμε την κλειστή πόρτα δυστυχώς τόσο πολύ, ώστε να μην βλέπουμε τις πόρτες που έχουν ανοίξει για εμάς. Alexander Graham Bell

Αρχική » Ενοριακά Νέα

Μεσα σε οικογενειακιή αμόσφαιρα στο Αρχονταρίκι μας την Τετάρτη 2 Ιανουαρίου 2019 μετά τον Εσπερινό της Εορτής του Αγίου Εφραίμ του Νεοφανούς έγινε η βραβευση τριών φοιτητριών η οποίες εισήχθησαν στην Ανώτατη Εκπαίδευση.

Πρόκειται για τις Όλγα Καναρή (Στατιστικής Αθηνών),Ειρήνη-Στυλιανή Δημητρίου(Γεώλογιας Πάτρας) και Γεωργία Μπεκρή (Κοινωνικής εργασίας Κρήτη) στις οποίες προσφέρθηκαν μετά τα κεράσματα, Ευεργερήρια και Αναμνστικές Ευλογίες.

Στα πλαίσια της ταπεινής αυτής τελετής ο Θεολόγος και Ιεροψάλτης κ.Δημ.Τζαφέρης ομίλησε επικαίρως.