Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή  24   Ιουνίου 2018 στις 4.30 μ.μ θα αναχωρήσουμε για τον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Ωρωπού όπου θα προσκυνήσουμε την Μυροβλύζουσσα Θαυματουργό Εικόνα  της Παναγίας Της Μηλεσιώτισσας, το Ιερό Λείψανο του Αγίου Μάρτυρος Παντολέοντος ο οποίος μαρτύρησε με τον Οσιομάρτυρα Νικόλαο μας και εορτάζει την ίδια ημέρα καθώς και τα άμφια του Γέροντος Πορφυρίου του Καυσοκαλυβίτου.

Αμέσως μετά θα μεταβούμε στον Ι.Ναό Κοιμ.Θεοτόκου Ν.Παλατίων Ωρωπού όπου θα προσκυνήσουμε Κειμήλια και Εικονίσματα  τα οποία μετέφεραν οι πρόσφυγες απο τα Παλάτια της νήσου Μαρμαρά της Μικράς Ασίας.

Σας αναμένουμε με χαρά.

Εκ του Ι.Ν