Αρχική » Ενοριακά Νέα

Τελέσθηκε το διήμερο 2 και 3 Ιανουαρίου 2018 η Πανήγυρις του Δεξιού Κλίτους του Ναού μας το οποίο από το 2001 είναι αφιερωμένο στον Οσιομάρτυρα  Άγιο Εφραίμ τον Νεοφανή τον Προστάτη των έργων της Αγάπης και της Φιλαδελφίας της Ενορίας μας.

Όλες οι Ακολουθίες τελέσθηκαν στο Παρεκκλήσιο του Αγίου ενώ οι πιστοί είχαν την ευλογία να προσκυνήσουν  το τεμάχιο εκ του Ι.Λειψάνου του Αγίου το οποίο φυλάσσεται εντός αργυράς Θήκης.

Στην Θ.Λειτουργία προέστη ο παν.Αρχιμ.π.Πολύκαρπος ενώ μετά την αρτοκλασία και το θείο κήρυγμα παρουσιάσθηκε το Νέο Δ.Σ του Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης και έγινε ο οικονομικός Απολογισμός προς ενημέρωση των ενοριτών που στηρίζουν την φιλανθρωπική δράση. Αμέσως μετά παρετέθη πλούσιο πρωινό κέρασμα σε όλους του εκκλησιαζομένους.