Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2017 μας επισκέφθηκαν μέλη του φιλοαγιορείτικου Συλλόγου Χαλκίδος ''Παναγία η Πορταίτισσα'' με επικεφαλής τον Πνευματικό τους Πατέρα και οδηγό στην ευσέβεια  Παν.Προιστάμενο του Ιερού Μητροπολιτικού Ναού Αγίου Δημητρίου Χαλκίδος Αρχιμ.π.Αιμιλιανό Χρήστου ο οποίος τέλεσε την Εσπερινή Ακολουθία της Εορτής του Αγίου Σπυρίδωνος.

Η πρωτοβουλία της επισκέψεως ανήκει στον Πρόεδρο του Συλλόγου κ.Ιωάννη Μαυρομάτη ο οποίος συνδύασε την Εβδομαδιαία Σύναξη με το προσκύνημα στον Ναό μας και την προσευχητική τους επαφή με τον Οσιομάρτυρα Νικόλαο. Μετά την Λατρεία στο Αρχονταρίκι μας είχαμε την ευκαιρία για μια πνευματική συζήτηση όπου όλοι ωφεληθήκαμε.