Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το  Λείψανο  του  Οσιομάρτυρος Νικολάου και τα λείψανα των Αγίων της Πίστεως μας,  μας υπενθυμίζουν

πρώτον την μετά θάνατον Ζωή,

δεύτερον την Δύναμη του Θεού η οποία ενεργεί δια των ξηρών οστών

και τρίτον τα λείψανα των Αγίων και το Σώμα του πιστού ανθρώπου μετέχουν στην Ζωή και την Σωτηρία

και τέλος τα Λείψανα γίνονται αφορμή πνευματικής χαράς και αγαλλιάσεως, γιατί φέρνουν τον Όσιο  και  Μάρτυρα Νικόλαο τον Νέο ανάμεσα μας, για να μας διδάξει, να μας ενισχύσει πνευματικά , να μας προσφέρει ''Χαράν και ειρήνην και υγείαν '' και γιαυτό δοξάζουμε τον Θεό και ζητούμε από τον Άγιο  να πρεσβεύει για όλους μας.

Σας προσκαλούμε την Κυριακή 10  Δεκεμβρίου  2017 ( ώρα 8.00 μ.μ 12.30 ν.) στην Αγρυπνία    που θα τελεσθεί  για την ανάμνηση  της ελεύσεως στην Φερώνυμη Ενορία  μας του  Ιερού    Λειψάνου του  Οσιομάρτυρος Αγίου Νικολάου του Νέου (+10 -12 - 2000).

Η   συμπροσευχόμενη  παρουσία σας , θα τιμήσει  την  σημαντική

για  την  Ενορία  μας  Επέτειο.

ΤΟ ΕΚΚΛ.ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ