Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με  χαρά πνευματική και με την Ενοριακή οικογένεια παρούσα εορτάσαμε το ''Πάσχα του καλοκαιριού'' την Αθάνατη Κοίμηση της Κυρίας Θεοτόκου. Την παραμονή εψάλη ο Μεγάλος Εσπερινός με αρτοκλασία και το πρωί της Εορτής ο Όρθρος και τελέσθηκε η Πανηγυρική Θ.Λειτουργία με τα Εγκώμια ενώπιον του Ιερού Επιταφίου της Παναγίας μας.

Το απόγευμα μετά τον Εσπερινό εψάλη η τελευταία Παράκληση και μεταξύ των συμπροσευχομένων (που φέτος ήταν 67 πιστοί) έγινε η κλήρωση ενός συμβολικού δώρου το οποίο έλαβε η κ.Φαίη Μπαιραμίδη, μουσουλμάνα στο θρήσκευμα αλλά με πολλή αγάπη για τον Άγιο και το έργο της Ενορίας μας. Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση δέχθηκε την ευλογία.