Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με ιδιαίτερη χαρά και τιμή υποδεχθήκαμε το Σάββατο 1 Ιουλίου 2017 μετά την Θ.Λειτουργία  των Αγίων Αναργύρων και το Αγιασμό της Πρωτομηνιάς τον αγαπητό Αδελφό και φίλο Αιδεσιμολ.Πρωτ.π.Ιωάννη Φλαριώτη Εφημέριο του Ι.Ναού Αγίου Παντελεήμονος Ιλισού της Ι.Αρχιεπισκοπής Αθηνών με ομάδα ενοριτών οι οποίοι αψήφησαν τον καύσωνα των ημερών και οδήγησαν τα βήματα τους στον Ναό μας για να προσκυνήσουν το Ι.Λείψανο του Οσιομάρτυρος Νικολάου.

Ο π.Ιωάννης με λόγους εξομολογητικούς κατέθεσε την προσωπική του μαρτυρία για την σχέση του με τον Άγιο μας από την ημέρα της εις Διάκονον Χειροτονίας του αλλά και με το Ενοριακό περιβάλλον που διακονεί με αγάπη,ευθύνη και σεβασμό για όλους και τον καθένα χωριστά.

Αφού εψάλη η δέησις και προσκύνησαν οι εκλεκτοί μας επισκέπτες λαμβάνοντες και μια μικρή ευλογία από τον Ναό ανέβηκαν στο Αρχονταρίκι μας και εκεί οι Κυρίες του ''Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης'' τους ανέπαυσαν και τους δρόσισαν.