Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 25 Ιουνίου 2017 το απόγευμα  επισκεφθήκαμε μετά από μια πανέμορφη διαδρομή στην ρεματιά του Βαρνάβα Αττικής την Ιερά Μονή Παναγίας ‘’Άξιον εστίν’’ όπου ενώπιον της Εικόνος της Κυρίας Θεοτόκου ψάλλαμε τους Χαιρετισμούς.

Στην συνέχεια οι Αδελφές της Μονής μας προσέφεραν με πολλή αγάπη την φιλοξενία τους  και εμείς απολαύσαμε την δροσιά των πλατανιών και τον  παχύ ίσκιο τους ως αποζημίωση για την αφόρητη ζέστη της ημέρας.

Προτού αναχωρήσουμε προσκυνήσαμε στον Τάφο του αειμνήστου Ιδρυτού της Μονής  μακαριστού Μητροπολίτου Θεσσαλιώτιδος κυρού Κλεόπα .