Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Παρασκευή 7 Απριλίου 2017 κατά την Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία  μετέλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων οι Μαθητές και οι Μαθήτριες του 6ου Δημοτικού Σχολείου , του 7ου Νηπιαγωγείου Θηβών αλλά και του Παιδικού Σταθμού ''Tom & Jerry''.
Αμέσως μετά μιά μικρή ομάδα παιδιών συνοδευομένη απο τους Δασκάλους επανήλθαν και μας έψαλαν τα κάλαντα του Λάζαρου. Υποδεχθήκαμε τα παιδιά με αγάπη προσφέροντας τους  λίγα αυγά και το παραδοσιακό φιλοδώρημα

Την Παρασκευή 7 Απριλίου 2017 κατά την Προηγιασμένη Θεία Λειτουργία  μετέλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων οι Μαθητές και οι Μαθήτριες του 6ου Δημοτικού Σχολείου , του 7ου Νηπιαγωγείου Θηβών αλλά και του Παιδικού Σταθμού ''Tom & Jerry''(Περίπου 250 παιδιά).

Αμέσως μετά μιά μικρή ομάδα παιδιών της ΣΤ'  Τάξεως συνοδευομένη απο τους Δασκάλους επανήλθαν και μας έψαλαν τα κάλαντα του Λάζαρου. Υποδεχθήκαμε τα παιδιά με αγάπη προσφέροντας τους  λίγα αυγά και το παραδοσιακό φιλοδώρημα.