Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Δευτέρα 3 Απριλίου 2017 μετά την ακολουθία του Μεγάλου Αποδείπνου στο Αρχονταρίκι  μας  κεραστήκαμε με γλυκίσματα και αναψυκτικά ,ακούσαμε λίγους επίκαιρους λόγους και πραγματοποιήσαμε την Λαχειοφόρο Αγορά η οποία διεξήχθη με σκοπό  την ενίσχυση του Ναού μας και του φιλανθρωπικού  έργου της Ενορίας μας.

Ιδιαιτέρως ευχαριστούμε όλους όσους προμηθεύθηκαν τους λαχνούς, εκείνους που κοπίασαν για την διάθεση τους αλλά και τον ανώνυμο Ενορίτη μας που προσέφερε τα δώρα της Λαχειοφόρου τις τρείς διανυκτερεύσεις σε τρία ζευγάρια στην Πορταριά Πηλίου σε Παραδοσιακό ξενώνα.

Οι τρείς τυχεροί είναι ο κ.Σπυρίδων Στοιχειός (Νο 251) ο κ.Βασίλειος Αντωνίου (Νο 188) και ο κ.Ιωάννης Κάκκας (Νο 223) στους οποίους ευχόμαστε καλά να περάσουν στο τριήμερο ,να ξεκουρασθούν και να απολαύσουν την όμορφη αυτή περιοχή της πατρίδος μας.