Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2017 το απόγευμα στις 5.00 μ.μ μεταβήκαμε στον Ιερό Ναό Αγίου Σπυρίδωνος Χαλκίδος όπου προσκυνήσαμε την Θαυματουργό Εικόνα του Τιμίου Προδρόμου και Βαπτιστού Ιωάννου που προέρχεται από τα Ψαχνά Ευβοίας και φιλοξενήθηκε εκεί για λίγες ώρες όπως υπαγορεύει μακροχρόνιος τοπική Παράδοση.

Αμέσως τελέσθηκε το Μυστήριο του Ιερού Ευχελαίου και στην συνέχεια ο Εφημέριος π.Ιωάννης Γκρινιάρης με τις εκλεκτές Κυρίες της Ενοριακής Διακονίας μας φιλοξένησαν με πολλή αγάπη στο Πνευματικό Κέντρο του Ναού, ενώ ο πατέρας του συνταξιούχος Δάσκαλος κ.Γκρινιάρης μας μίλησε για την ιστορία και τα θαύματα της Εικόνος του Προδρόμου.