Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σάββατο των Αγίων Θεοδώρων 4 Μαρτίου 2017 το πρωί εκκλησιάσθηκαν στον Ναό μας τα μέλη του Ορθοδόξου Χριστιανικού Συλλόγου «Σχολή Παντανάσσης» υπό την πνευματική καθοδήγηση και συνοδεία του κ.Κωνσταντίνου Κολοκυθά.

Μετά την Θ.Λειτουργία που τελέσθηκε με αρτοκλασία   και την ευλογία του κολλύβου του Αγίου Θεοδώρου του Τήρωνος, στο Αρχονταρίκι μας προσφέρθηκε πρωινό στα ογδόντα και πλέον μέλη που συμμετείχαν, ενώ ο κ.Κολοκυθάς ανέλυσε τις Ευαγγελικές περικοπές, της ημέρας και της Κυριακής της Ορθοδοξίας ερανιζόμενος  χωρία από τους λόγους του Ιερού Χρυσοστόμου κυρίως.

Ήταν μια όμορφη ευκαιρία πνευματικής επικοινωνίας και αδελφικής συνάντησης με αγαπημένα πρόσωπα.