Αρχική » Ενοριακά Νέα

Mε την εὐκαιρία της εἰσόδου μας στην πιό Πνευματική καί Κατανυκτική Περίοδο της Ἑκκλησιαστικής μας ζωής και με την Ευλογία του Σεβ. Ποιμενάρχου μας κ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ, το Σάββατο 11 Μαρτίου 2017 καὶ ρα 5.οο μ.μ θὰ γίνει ἡ ποδοχ τῆς Ἁγίας Κάρας τοῦ ΟΣΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ὁ Ὁποίος ἀνήκει στο Τοπικό Βοιωτικό Ἁγιολόγιο. Θὰ ἀκολουθήσει Μεγάλος Ἑσπερινός και τὸ πρωΐ τῆς Κυριακῆς θα τελεσθῆ Θ.Λειτουργία.

Στὶς 5.00 μ.μ τῆς Κυριακής θὰ ψαλλεῖ ἡ Παράκλησις και στις 6.30 μ.μ ὁ Κατανυκτικὸς Ἑσπερινὸς μὲ θεῖο Κήρυγμα ἀπὸ τὸν Παν. Ἀρχιμ. π. Παῒσιο Καθηγούμενο της Ι.Μονής Σαγματά.

Ἡ ἀναχώρηση τοῦ Ἱεροῦ Λειψάνου θὰ γίνει τὴν Δευτέρα 13 Μαρτίου μετά την Προηγιασμένη Θ.Λειτουργία και τον Ἁγιασμό (ὥρα αναχώρησεως 11.00 π.μ).

Σας προσκαλοῦμε μὲ ἀγάπη.

ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ  ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ