Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή μετά τα Φώτα  8 Ιανουαρίου 2017 μας επισκέφθηκε και μας τίμησε με την παρουσία του ένας Εκλεκτός Κληρικός ο οποίος πολλά μας εδίδαξε και πολύ μας ωφέλησε με το σύντομο μεν αλλά πολύ ουσιαστικό πέρασμα του από την Ενορία μας.

Πρόκειται για τον Αιδεσιμολ.Πρωτ.π.Δημήτριο Σκόνδρα ιερατικό Προϊστάμενο του Ιερού Ναού Αγίου Σπυρίδωνος Παγκρατίου υιό του αγαπητού και σεβαστού μας Μακαριστού π.Κων/νου Σκόνδρα.

Παρ’ όλη την κακοκαιρία και τον παγετό ο π.Δημήτριος ταξίδεψε από την Αθήνα για να παραστεί σε Μνημόσυνο συγγενικού  του προσώπου δίνοντας μας το μάθημα του ότι στην πνευματική και στην κοινωνική μας ζωή δεν υπάρχει «δεν μπορώ» αλλά «δεν θέλω».