Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 28 Ιουνίου 2015 νωρίς το πρωί μετά την ακολουθία του Όρθρου τελέσθηκε ο Αγιασμός με την ευκαιρία της ανακαινίσεως του Ιερού Βήματος του Ναού μας(τοποθέτηση μαρμάρων, ορθομαρμάρωση, κατασκευή νέων αναβαθμών και προέκταση του σολέα) και εν συνεχεία ακολούθησε η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία με αρτοκλασία υπέρ των Κτητόρων, Ευεργετών,  Ανακαινιστών και Δωρητών του Ναού μας.

Στον Αγιασμό αναγνώσθηκε η ειδική ευχή που συνέγραψε, κατόπιν δικής μας παρακλήσεως, ο Αιδεσιμολ.Πρωτ.π.Γεώργιος Χαάς Εφημέριος του Ι.Ναού Αγ.Νικολάου Πευκακίων Αθηνών ενώ στον Όρθρο εψάλησαν τα Υμνολογήματα που συνέταξε η Καθηγουμένη της Ι.Μονής Αγίου Ιεροθέου Μεγάρων Γερόντισσα Ισιδώρα τους οποίους εκ βαθέων ευχαριστούμε.

Μετά την Θ.Λειτουργία προσφέρθηκαν  στο εκκλησίασμα γλυκά και αναψυκτικά ενώ στο Αρχονταρίκι μας ακολούθησε δεξίωση .Όλοι παρέλαβαν την έκτακτη έκδοση της ''ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ'' η οποία αναφέρεται στο απαραίτητο για τον Ναό μας έργο που με την χάρη του Θεού ολοκληρώθηκε.