Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με χαρά και τιμή υποδεχθήκαμε την Τρίτη 26 Μαΐου  2015 το μεσημέρι την πνευματική ομάδα που συνόδευε,  ο υπερβαλόντως κοπιάσας  Αιδεσιμολ.Πρωτ.π.Δημήτριος Κατσιρμάς Εφημέριος του Ι.Ν Αγίου Γεωργίου Μαραθούσας Χαλκιδικής αφού αυθημερόν ταξίδεψε μαζί τους στα διάφορα προσκυνήματα που επισκέφθηκαν  και τον Μαρτυρικό τόπο των Βουνένων και επέστρεψε πίσω στην Χαλκιδική ενω οι προσκυνητές επέστρεψαν στην Αθήνα.

Μετά την Εσπερινή Ακολουθία εψάλη δέησις ενώπιον του Ι.Λειψάνου του Αγίου μας και αφού με ευλάβεια προσκύνησαν  στην συνέχεια ανέβηκαν στο Αρχονταρίκι μας για την καθιερωμένη φιλοξενία.