Αρχική » Ενοριακά Νέα

Πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη Φιλανθρωπική Εκδήλωση που διοργάνωσε το  «Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης» με σκοπό την ενίσχυση προσώπων και οικογενειών εν όψει των Αγίων Ημερών αλλά και σε μηνιαίο επίπεδο όπως γίνεται εδώ και χρόνια .

Την Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014 μετά τον Εσπερινό ξεκίνησε η εκδήλωση με προσευχή και με την παράθεση τσάι, αλμυρών και γλυκών εδεσμάτων που ετοίμασαν οι φιλόπονες και φίλεργες Κυρίες του «Ε.Τ.Α».

Στην συνέχεια ο Αιδεσιμολ.Πρωτ.π.Αθανάσιος Αθανασίου μίλησε με θέμα: «Επί γης ειρήνη-Η ειρήνη το παιδί της αγάπης» και μοιράσθηκε με τους ακροατές του ωφέλιμες Χριστουγεννιάτικες σκέψεις.  Λίγο πρίν την ολοκλήρωση έγινε η κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς με 30 δώρα που προσέφεραν επαγγελματίες της συνοικίας και της πόλης τους οποίους ευχαριστούμε από καρδίας.

Η εκδήλωση αυτή έδωσε την δυνατότητα να ενισχυθούν ουσιαστικά οι τριάντα και περισσότερες Ενοριακές οικογένειες με εόρτια δέματα τα οποία περιλαμβάνουν κρέας, τυρί, ζυμαρικά, όσπρια,λάδι,φρούτα,γάλα κ.α τα οποία θα «γεμίσουν» το Χριστουγεννιάτικο τραπέζι τους.