Αρχική » Ενοριακά Νέα

Με κάθε λαμπρότητα εορτάσθηκε και στην Ενορία μας ο Ευαγγελισμός της Παναγίας μας και η Εθνική Εορτή της 25ης Μαρτίου 1821.Στην Πανηγυρική Θ.Λειτουργία συμμετείχαν  για πρώτη φορά ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες του 6ου Δημοτικού Σχολείου Θηβών μετά από αίτημα μας το οποίο έγινε δεκτό από τον Δ/η του Σχολείου αφού σύμφωνα με τα μέχρι τώρα κρατούντα η Σημαία με την Συνοδεία της πήγαινε κατ΄ ευθείαν στον Ι.Ν Αγίου Γεωργίου όπου πραγματοποιούνται οι Επίσημες Εκδηλώσεις για όλη την πόλη.

Υπογραμμίζουμε πως όλα τα παιδιά είναι μέλη της Νεανικής μας Συντροφιάς κάτι που με συγκίνηση αναφέρθηκε μαζί με τα θερμά συγχαρητήρια και τις ευχές μας .Μετά την Θ. Λειτουργία ακολούθησε παράθεση αλμυρών και γλυκών εδεσμάτων για όλους στο Αρχονταρίκι μας.