Αρχική » Ενοριακά Νέα

Πραγματοποιήθηκε όπως είχε προγραμματισθεί την Κυριακή του Ασώτου 3 Μαρτίου 2013 μετά τη Θεία Λειτουργία στο Αρχονταρίκι του Ναού μας και αφού προσφέρθηκε ο Κυριακάτικος καφές και  γλυκίσματα, η κλήρωση της Λαχειοφόρου αγοράς με σκοπό την ενίσχυση του φιλανθρωπικού έργου της Ενορίας μας.Τα δώρα που κληρώθηκαν προσέφεραν:

Αrliing home desigh 2262022205 -(Πίνακας Ζωγραφικής)

RYTHMOS LIGHTS Α.Λιόσια 2102471169 -(Επιτραπέζιο φωτιστικό)

Αδελφοί Σοφού 22620 26700 -(Τηλεφωνική συσκευή)

Γκιόκας Γεώργιος 2262023734 -(Θερμαντικό σώμα)

Καραλής Γεώργιος 2262025924 -( 2 Τραπεζάκια σαλονιού)

κ.Αλεξοπούλου -(Πίνακας ζωγραφικής)

Ο Εφημέριος κατ’ αρχήν ευχαρίστησε όσους συμμετείχαν στην Λαχειοφόρο και τους δωρητές. Υπογράμμισε την αξία  της συμμετοχής στην συνάντηση για καφέ στο Αρχονταρίκι μετά τη Θ.Λειτουργία της Κυριακής· ότι  πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι να συνεχίζουμε την Λειτουργία μετά την Θ.Λειτουργία ·σε καιρούς αποξένωσης ,απομόνωσης και αφιλίας καλούμαστε να συνυπάρξουμε και να στηρίξουμε ο ένας τον άλλον για  να νοιώσουμε ότι είμαστε μέλη της Μεγάλης Ενοριακής Οικογένειας και να συνδράμουμε κατά το δυνατόν στο να συνεχίσει να  ζυμώνεται το ζυμάρι της Πίστεως τόσο με τις Λατρευτικές όσο και με τις υπόλοιπες εκδηλώσεις. Τα δώρα κατά σειράν έλαβαν οι εξής:

κ.Aχιλλεία Παπαδοπούλου

κ.Θωμάς Κραβαρίτης

κ.Ρούλα Στεφανή

κ.Ιωάννα Τσιώλη

κ.Κων/νος Δημόπουλος

κ.Μαργαρίτα Σκούμα

κ.Ιωάννα Λεχρή.

Ευχαριστούμε θερμά όλους και ευχόμαστε τα βέλτιστα.