Αρχική » Ενοριακά Νέα

Όπως έχουμε καθιερώσει την Κυριακή μετά τα Χριστούγεννα 30 Δεκεμβρίου 2012 τελέσαμε την  Θεία Λειτουργία με τρόπο εποπτικό.Το εκκλησίασμα συμμετείχε με ευλάβεια και κατάνυξη στα τελούμενα από την προετοιμασία, την ένδυση, την νίψη των χειρών του Λειτουργού, την Προσκομιδή των Τιμίων Δώρων τη μνημόνευση των ονομάτων μέχρι και την όλη ιεροτελεστία του Μυστηρίου της Θείας Ευχαριστίας.

Παρ’ όλες τις κάκιστες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν όλο το πρωινό με την πυκνή βροχή που έπεφτε ασταμάτητα πάρα πολλοί πιστοί συγκεντρώθηκαν  στην ξεχωριστή αυτή Λατρευτική Σύναξη ενώ τους ύμνους έψαλαν ο Πρωτοψάλτης κ.Δημήτριος Καραπαναγιώτης και ο Λαμπαδάριος του Ναού μας κ.Δημ.Τζαφέρης με τους συνεργάτες τους.

Φωτογραφίες και video:Αθ.Κουρουμπέτσης, Δημοσιογράφος thiva press