Αρχική » Ενοριακά Νέα

«Το λίγο των πολλών γίνεται πολύ». Με αυτό το σύνθημα που ταυτόχρονα αποτελεί την κινητήριο δύναμη της ελεημοσύνης  πραγματοποιήθηκε η Φιλανθρωπική Εκδήλωση που διοργάνωσε το «Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης» την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012 στις 6.00 μ.μ αμέσως μετά την τέλεση του Μυστηρίου του Ιερού Ευχελαίου.

Η Εκδήλωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία αφού η συμμετοχή ξεπέρασε κάθε προσδοκία ενώ περιλάμβανε επίκαιρη ομιλία, κλήρωση Λαχειοφόρου αγοράς με έξι πλούσια και χρηστικά δώρα και φυσικά παράθεση τσαγιού, αλμυρών και γλυκών εδεσμάτων .

Δεν παραλείψαμε να ευχαριστήσουμε όσους συμμετείχαν με την αγορά των καρτών και με την παρουσία τους στην εκδήλωση αλλά και τον Καρδιολόγο Ιατρό κ.Παρασκευά Μπούτσικο ο οποίος γνώρισε και στηρίζει το Φιλανθρωπικό έργο της Ενορίας μας.