Αρχική » Ενοριακά Νέα

Το Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012 το πρωί είχαμε τη Χαρά και την Ευλογία της Παρουσίας στην Ενορία μας των Ενοριτών του Ι.Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου Βούλας της Ι.Μ Γλυφάδος οι οποίοι με την συνοδεία των Καλών τους Ιερέων του Αιδεσιμολ.Πρωτ. π.Σπυρίδωνος του και Προϊσταμένου του Ναού και του παν.Αρχιμ.π.Χριστοδούλου ήλθαν για να προσκυνήσουν με ευλάβεια και συγκίνηση το Τίμιο Λείψανο του Αγίου μας ξεκινώντας την ημερήσια Προσκυνηματική Περιοδεία τους στην Επαρχία μας.

Κατ’ αρχήν τελέσθηκε Δέησις ενώπιον του Τιμίου Θησαυρίσματος και στην συνέχεια ακολούθησε καλωσόρισμα  και αναφορά στον Βίο και το Μαρτύριο του Οσιομάρτυρος και  λίγο αργότερα στο Ενοριακό μας Κέντρο οι Κυρίες του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης»  περιποιηθήκαν τους εκλεκτούς φιλοξενουμένους μας .