Αρχική » Ενοριακά Νέα

Την Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012 πραγματοποιήσαμε  Απογευματινό Προσκύνημα στις  Ι.Μονές Παναγίας της Οδηγήτριας και Κοιμήσεως της Θεοτόκου (Αγίας Μαρίνης) Τιθορέας Φθιώτιδος όπου απολαύσαμε την Μοναστηριακή υλική και Πνευματική φιλοξενία τόσο των Πατέρων όσο και της Γεροντίσσης Ελισάβετ.

Παρακολουθήσαμε απο κοντά τους κόπους κι τις προσπάθειες των Μοναχών τόσο για την πνευματική τους τελειότητα όσο και για την συντήρηση,την ανακαίνηση και την ανάδειξη των Μοναστηριών τους τα οποία στολίζουν την περιοχή και αποτελούν πνευματικές οάσεις για τους  ευσεβείς προσκυνητές.