Αρχική » Ενοριακά Νέα

Εορτάσθηκε την Πέμπτη 1η Νοεμβρίου 2012 η Εορτή των Αγίων Αναργύρων με την Θ.Λειτουργία και τον Αγιασμό.Την ημέρα αυτή εορτάζει ο φερώνυμος Σύλλογος ΑμΕΑ ο οποίος δραστηριοποιείται στην πόλη αλλά και σε ολόκληρη την Επαρχία ενώ εδρεύει στα όρια της Ενορίας μας.

Ο Σύλλογος αυτός προσφέρει μεγάλο Κοινωνικό έργο αφού φροντίζει παιδιά και νέους με ειδικές ανάγκες αλλά και στηρίζει τις οικογένειες τους με την απασχόληση των παιδιών την μισή ημέρα προσφέροντας τους πολλές και πλούσιες δραστηριότητες .

Το έργο αυτό διακονείται απο πολλούς συνεργάτες με αποθέματα αγάπης και υπομονής υπό την καθοδήγηση της Προέδρου κ.Αθηνάς Ράικου.Μετά την αρτοκλασία που τελέσθηκε ακολούθησε στο Ενοριακό μας Κέντρο δεξίωση για τα παιδιά και το Δ.Σ του Συλλόγου.